Bioiletişim

 Ispanak yemek faydalı…"
"Yumurta yemeliyim…"
"Biliyorum, her gün meyve tüketmeliyim..."
"Vitaminlerin tamamı faydalı diyorlar…"
"İçtiğim şeylerin bana dokunduğunu sanmam..."

Bunların hepsi kulağa doğru gibi geliyor, hepimiz benzer şeyler düşünüyoruz… Ama acaba gerçekten öyle mi ya da bu kadar basit mi? Hepimizin vücudu ve yaşamı o kadar komplike ve her şeye o kadar kendimize özgü tepkiler veriyoruz ki, genellemelerle hareket etmek ne kadar doğru? Vücudumuzun gerçekten neye nasıl tepki verdiğini, nelerden nasıl etkilendiğini ya da neye ihtiyaç duyduğunu anlayabilsek iyi olmaz mı?

Yeni nesil bio-iletişim teknolojisi ile kişisel biyolojik tercihlerinizi artık öğrenebilir vücudunuza doğru yakıtı verebilirsiniz. Bio-iletişim teknolojisi, vücudunuz ile bilgisayar arasındaki bilgi değişimidir. Elinizi , FDA'ya (U.S Food and Drug Administration) kayıtlı el yastığının temas noktalarına değecek biçimde koymanız yeterlidir. Bilgisayar, tepkilerinize dair verileri toplamak üzere dijital uyarıcılar yani Sanal Uyarıcı Öğe (SUÖ) denen bir enerji sinyali ve işaretler yollar. Vücudunuzda bu uyarıcılara enerjiyle karşılık verir. Her bir SUÖ gönderildiğinde vücudunuzun tepkisi ölçülerek kaydedilir. Teknoloji, karmaşık yanıt kalıplarını analiz ederek enerji duruşunuzdaki değişiklikleri belirler. Bu değişiklikler, ister olumlu olsun ister olumsuz, biyolojik tercihleriniz tanımlanır. Bu bilgi ise sağlığınız hakkında daha iyi kararlar almak için kullanılır. Taramadan alacağınız raporlar besin desteği, doğru tedavi veya terapi desteği gibi bireysel ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olabilecek bilgiler verir. Ağır metal, kimyasal, parazit, mantar, toksin, bakteri, alerjen durumlar, enerji merkezleriniz, hormonlarınız, vitaminler, bünyeniz üzerinde stres yaratan besin grupları ve olağandışı tepki gösterdiğiniz öğelerin belirlenmesi ile sağlığınız konusunda detaylı bilgi verir. Size ve sağlık uzmanınıza, dengeli yaşamanıza engel olan sağlık konularıyla ilgili olarak derinlemesine bakış kazandırır.
 

Bio-iletişim DevrimiBio-iletişim, sağlığınız hakkında bilgi toplama konusunda çığır açıcı bir buluşu temsil ediyor. Bu yöntem, standart veri toplamanın ötesinde gözden kaçabilecek ayrıntıları yakalamanın etkin bir yoludur. Sahip olunan bilgi, sağlık koçunuzun zaman ve para tasarrufu ile size özel, daha etkin klinik yöntemler geliştirmesini sağlar.

 

"Her insanın biricik oluşu, kendi bireysel sağlık ihtiyaçlarında kişiselleştirilmiş bir yaklaşımı gerekli kılar." Kişinin biyolojik tercihlerini öğrenmek için bu teknolojiyi kullanmak, tedaviye yönelik daha başarılı tavsiyeler vermeme yardımcı oluyor. Sistem bunu makul bütçelerle ve ciddi tasarruflar sağlayarak başarıyor. W. Lee Cowden, Medical Doctor