top of page

Eğitmenler

Serdar Taşkıran
Kumsal Öztekin
Idil Haddeler

Mat Pilates ve Aletli Pilates Eğitmeni

 

2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladı. 2010’da master için gittiği Amerika’da bir spor salonuna üye olup mat pilates, grup egzersiz derslerine katıldıktan sonra pilatesle tanışmış oldu. Kısa bir süre sonra İstanbul’a dönüşüyle, master eğitimine İstanbul Üniversitesi’nde devam etmeye ve çeşitli spor salonlarında ve studyolarda pilates derslerine katılmaya başladı. 2012 yılında karşılaştığı spondilo-artrit hastalığı nedeniyle sporu ve pilatesi hayatının merkezine iyice yerleştirmiş oldu. Sonrasında pilatesi profesyonel olarak öğrenmek istediğini farkedince çalışmakta olduğu uluslararası ticaret ve lojistik alanındaki kurumsal iş hayatından radikal bir kararla ayrılmaya ve kariyerine pilates eğitmenliği yolunda devam etmeye karar verdi.

 

İdil, pilates alanında düzenlenen farklı eğitim ve aktiviteleri halen takip etmekte ve akademik eğitimine ise Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi programında devam etmektedir.

 

Aynı zamanda bir sosyal tango dansçısı olan İdil, pilatesin denge ve koordinasyonu güçlendirerek dans becerilerini de geliştirdiğini düşünmektedir. Pilatesin insan vücudunda zihinsel ve bedensel kontrolü arttırdığına inanarak, derslerinde akıcı hareketlerin kontrollü nefesle birlikte beden ile zihnin uyum içinde çalışmasını hedeflemektedir.

Fulya Varışlı

Mat Pilates ve Aletli Pilates Eğitmeni

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme mezunu olan Fulya, yaklaşık 10 yıl kadar kurumsal firmalarda satış ve pazarlama departmanlarında yöneticilik yaptıktan sonra, hayatının yönünü değiştirmeye karar verip, hep tutkuyla yaptığı spora yoğunlaşıp, hayatını pilates ve sağlıklı yaşam üzerine kurmayı seçti.

Uzun yıllar jimnastik, bale, modern dans, yüzme, fitness ve pilates yaptıktan sonra, Anatomi, 3D Anatomy, Mat, Reformer, Cadillac, Prenatal - Postnatal Hamilelik Pilatesi, Chair ve Barrel eğitimlerini tamamlayıp, pilates eğitmenliği yapmaya başladı. Reformer (Aletli) pilates ve mat grup dersleri vermekte olan Fulya, pilatesle ilgili farklı eğitim ve aktiviteleri sürekli takip etmekte ve akademik eğitimine Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi programında devam etmektedir.

Pozitif kişiliğiyle sürekli araştırıp kendini geliştirmeyi ve bilgilerini etrafındakilerle paylaşmayı seven Fulya, bitmeyen enerjisini derslerinde öğrencilerine de yansıtmaktadır. Pilatesin kişinin ruh ve beden sağlığına olan katkısını ulaşabildiği tüm insanlara aktarıp, daha çok kişiye sporu ve pilatesi sevdirmeyi hedeflemektedir.

Ufuk Tükle

Pilates & Fitness Personal Trainer

Marmara Universitesi Beden Egitimi ve Spor Yuksekokulu mezunu olan Kumsal kucuk yaslardan itibaren pek cok spor daliyla aktif ve yarismaci olarak ilgilenmistir.

Yuzme ve fitness egitmenligiyle birlikte grup dersleri vermis ve uzun yillar latin danslari yapmistir.

Bu alandaki tecrubeleriyle spor salonlarinda egitmen ve yonetici olarak gorev almistir.


Pilatesin fiziksel ve mental gelisime olan etkisini deneyimleyerek tum egitimlerini tamamlamis ve ilk gunku heyecaniyla kendini gelistirmeye devam etmektedir.
 

Pilates & Fitness Personal Trainer
Spor kariyerine küçük yaşlarda futbol oynayarak basladi. İstanbul Teknik Üniversitesi 2009 yilinda mezun oldu anadolu üniversitende eğitimine devam etmekte
Turkiye fitness ve vucut gelistirme federasyonundan eğitim aldi daha birçok spor kulübünde personal trainer olarak calisti bu süreçte pilates ile tanışan ufuk bu alanda duzenlenen birçok egitime ve seminerlere katildi.
Alinan egitim ve sertifikalar
1.kademe fitness ve vücut geliştirme antrenörlük
Sttot pilates full sertifikasyon
Gruop exercise (core training,  totalbody,  burn it, pilates, cycling)
Trx, bosu
Functional training

bottom of page